Grieķija

DROŠĪBAS NODROŠINĀŠANA GRIEĶIJĀ

Iespējams, var tikt piemēroti izlases veida testi uz Covid-19 vīrusu, ierodoties valstī. Tūristiem, kuriem tiks veikti testi, būs jāpaziņo viesnīcas recepcijā, ka viņiem tika veikts tests uz Covid -19 un būs  jāpaliek savā sākotnēji rezervētajā viesnīcas numuriņā, līdz tiks paziņoti testa rezultāti. Ģimenes locekļiem vai personām kas mitinās vienā numuriņā, pirms rezultātu saņemšanas ir jāveic pašizolācija. Pārbaudes rezultāti būs jāgaida līdz 24 stundām, tikai personas kurām tests bijis pozitīvs tiks informētas. Ja testa rezultāts uz Covid-19 vīrusu būs pozitīvs, tūristam tiks noteikta 14 dienu karantīna noteiktās viesnīcās katrā galamērķī. 

Personām, kuras neievēros pašizolāciju (līdz testa rezultātu saņemšanai 24 st.laikā), var tikt uzlikts naudas sods EUR 5000 apmērā, saskaņā ar Grieķijas oficiālo iestāžu noteikto kārtību.

 • Visiem tūristiem, kas plāno doties uz Grieķiju no 2020. gada 9. jūlija līdz 31. oktobrim, vismaz 24 stundas pirms ierašanās ir jāaizpilda pasažieru meklētāja veidlapa (Passenger Locator form – PLF), (tomēr, iesakām klientiem veidlapu aizpildīt jau iepriekš!!!). Veidlapā jābūt informācijai par izbraukšanas vietu, iepriekšējo vizīšu ilgumu citās valstīs un uzturēšanās adresi Grieķijā
 • Lūdzu, ņemiet vērā, ka adresēm, kas norādītas Pasažieru meklētāja veidlapā (PLF), jābūt pilnīgām, norādot pasta indeksu un galamērķa reģionu Grieķijā ir jānorāda grieķu valodā: Krēta – Kriti, Rodas sala – Notio Aigaio. Informāciju par bērniem (līdz 18 gadu vecumam) aizpilda vienā no vecāku PLF formām
 • ŠEIT atrodams pilns Rodas salas viesnīcu saraksts ar adresēm.
 • ŠEIT atrodams pilns Krētas viesnīcu saraksts ar adresēm.
 • Pēc veidlapas aizpildīšanas ceļotājam tiek piešķirts QR kods, kuru nepieciešams uzrādīt drukātā veidā vai mobilajā tālrunī. QR kods uz e-pastu tiek atsūtīts naktī pirms lidojuma. Informējam, ka lidostā obligāti būs jauzrāda QR kods, ja tas netiek uzrādīts, tiek liegta iekāpšana!
 • Personām, kuras ieceļo valstī bez QR koda, var piemērot naudas sodu 500,00 EUR apmērā (par personu) un uz vietas būs jāaizpilda PLF veidlapa.
 • Pasažieru identifikācijas veidlapu varat aizpildīt šeit: https://travel.gov.gr/
 • Obligāta veselības pārbaude nav jāveic. Taču, ierodoties Grieķijā, testu var veikt nejauši izvēloties ceļotāju lidostā.
 • Drošības protokoli Grieķijā viesus pieņem tikai licencētas viesnīcas, kas darbojas saskaņā ar Grieķijas Tūrisma ministrijas sagatavoto drošības protokolu, kuru var atrast ŠEIT.
 • Pirms ceļojuma iesakām pārbaudīt jaunāko informāciju par ceļošanas ierobežojumiem Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē, kurā sniegta informācija arī latviešu valodā: https://reopen.europa.eu/lv
 • Grieķijas lidostās obligāti jāvalkā aizsargmaskas kā arī jāievēro atbilstošs distancēšanās attālums starp citām personām. Par šo noteikumu neievērošanu var tikt piemērots naudas sods 150 EUR apmērā, ko piemēro Grieķijas varas iestādes.
 • Grieķijā pēc pusnakts (24:00) visi bāri un restorāni tiek slēgti.