Bulgārija

no 295.00

   Lidojumi:

 Maijs 2021 - Septembris 2021

  Apskatīt viesnīcas Bulgārijā           

 

Bulgārija – viena no senākajām Eiropas valstīm, kura ir populāra ar gadsimtus senajām tradīcijām un bagātu vēsturi. Gleznaini kalni, Melnās jūras piekraste ar plašajām pludmalēm, balneoloģiskie centri ar daudzveidīgiem minerālavotiem, ko sāka izmantot jau pirms mūsu ēras, un brīnišķīgie kultūras un dabas apskates objekti.

Īss pārlidojums un patīkams klimats ar maigu ziemu un mēreni karstu vasaru, salīdzinoši zemas pārtikas cenas – neapšaubāmas priekšrocības, dodoties ceļojumā uz Bulgāriju.

Vasarā Melnās jūras piekrastē jūs sagaidīs jau no padomju laikiem atpazīstami kūrorti – Saulainais krasts, Albena, Zelta smiltis, Sv.Konstantīns un Helēna – kas pēdējos gados sociālistiskā minimālisma anturāžu nomainīja pret attīstītu tūrisma infrastruktūru. Pēdējā laikā aizvien populārāka kļūst atpūta, izmantojot sistēmu “viss iekļauts”. Peldēšanās sezona Bulgārijā sākas jūnija vidū, ūdens uzsilst līdz 23-24 grādiem. Tie, kuri vēlas atpūsties Bulgārijā maijā-jūnijā, var būt vīlušies aukstajā ūdenī un mākoņainajā laikā, bet tieši šajā laikā pastaigas gar piekrasti un reģiona tūrisma objektu apskate būs Jums vispiemērotākā. Turklāt atpūta maijā – jūnijā ir ideāli piemērota balneoterapijai un kosmetoloģijas procedūrām. Sezonas kulminācija Bulgārijā ir jūlijā – augustā un noslēdzas septembra vidū, nomainoties uz samta rudeni.

Ja Jūs apmeklēsiet Bulgārijas kūrortus laikposmā no septembra līdz oktobra pirmajai dekādei, Jūs tiksiet atalgoti ar pārsteidzoši komfortablu laiku, gardu gastronomiju no ēdieniem, kas pagatavoti no jaunās sezonas augļiem un dārzeņiem, un atsvaidzinošu jūras brīzi.

Ziemas atpūtas, kalnu slēpošanas un snovbordu cienītājiem šeit arī nebūs jāgarlaikojas. Bulgārija var piedāvāt brīnišķigas trases un mērenas cenas. Jūs gūsiet baudu no meža ainavām, kas redzamas tieši no viesnīcas logiem, ienirsiet Bansko pilsētas senatnīgā romantisma atmosfērā ar tās šaurajām ieliņām un baznīcām. Mūsdienīga kalnu slēpošanas sistēma ar brīnišķīgām trasēm, ērtiem pacēlājiem, sniega pūtējiem, ērtiem restorāniem padarīs Jūsu atpūtu par patiešām burvīgu.

Vairums no Bulgārijā esošajām pludmalēm ir smilšainās. Tās ir pašvaldības, bezmaksas, tomēr ir jāmaksā par izīrējamajiem zviļņiem, saulessargiem, matračiem.

Visgarākā pludmale ir 8 km gara, atrodas Saulainajā krastā, visplatākā Albenē – 200-300 metri. Turklāt pludmaes josla gandrīz nepārtraukti stiepjas 10 km garumā no Ahelojas ciema līdz Pomorie. Pomorie un Sarafovo pludmales tiek uzskatītas par vienām no labākajām Bulgārijas pludmalēm. Te nav aukstu zemūdens straumju un gandrīz līdzens, lēzens jūras dibens.

Ekskursijas Bulgārijā kļūs par burvīgu piejūras atpūtas papildinājumu. Nepārprotami viens no visspilgtākajiem Bulgārijas tūrisma objektiem ir tās galvaspilsēta – Sofija – pilsēta, kas dibināta pirms 7000 gadiem, otrā vecākā pilsēta Eiropā. Tādas senas biogrāfijas laikā Sofija ir uzkrājusi daudzus arhitektūras un kultūras pieminekļus.

Noteikti apmeklējiet gleznaino pilsētu Nesebr, kur neticamā veidā apvienotas senatnīgo būvju drupas, viduslaiku baznīcas un mājas, kas uzbūvētas Bulgārijas atdzimšanas laikmeta stilā.

Muzejs-rezervāts Balčikā pārsteigs Jūs ar kolekciju no vairāk nekā 3000 augiem no dažādiem pasaules nostūriem.

Visa Bulgārijas teritorijā ir izmētātas liecības par tās trauksmaino vēsturi: masīvas Roženas klostera sienas, Carevec mūris, Kristus augšāmcelšanās baznīca, Džumai Džamija un Imaret klosteris.

Protams, nedrīkst neminēt to, ka viens no Bulgārijas simboliem ir roze, un tieši Bulgārijā jūs varat apmeklēt “Rožu ieleju” – hektāri, kuros aug visdažādāko šķirņu rožu krūmi. Tieši šeit iegūst pasaulē atzīto rožu eļļu, kuras aromātam nav līdznieku.